13.11.2018.
Menu główne WTZ
Start
Cele placówki
Zadania placówki
Warunki przyjęcia
Organizacja pracy
Kadra
Z Życia WTZ
Pracownie
Plastyczna
Krawiecka
Aktywności twórczej
Gospodarstwa domowego
Obróbki materiałów
Ogrodniczo-florystyczna
Rękodzieła artystycznego
Zachowań społecznych
Robótek ręcznych
Kulinarno-porządkowa
Ceramiczna
Komputerowa
Rehabilitacyjna
Imieniny
13 Listopada 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Arkadiusz, Arkady,
Brykcjusz,
Eugeniusz, Jan,
Mikołaj, Stanisław,
Walentyn
Do końca roku zostało 49 dni.

Znajdujesz się: Start arrow Rehabilitacyjna
Rehabilitacyjna PDF Drukuj

 W Warsztacie Terapii Zajęciowej oprócz rehabilitacji społecznej i zawodowej prowadzona jest rehabilitacja ruchowa, którą prowadzi się zgodnie z planem ćwiczeń opracowanym przez rehabilitankę z uwzględnieniem zaleceń i orzeczeń lekarskich, która dokonuje zapisu wykonywanych zabiegów kinezyterapeutycznych i dba o ogólną sprawnośc naszych uczestników. Oprócz zajęć ruchowych prowadzona jest choreoterapia oraz hydroterapia.

Zajęcia na sali rehabilitacyjnej pozwalają na rozładowanie emocji, rozluźnienie i odprężenie od typowych zajęć tematycznych. Do dyspozycji uczestników w sali rehabilitacyjnej są rowery treningowe, steper, materace, drabinki, atlas, stół do tenisa stołowego itp.

Oprócz ćwiczeń zleconych przez lekarza, odbywają się również zajęcia sportowe. Spośród uczestników wytypowano drużynę, która reprezentuje Warsztaty w ramach organizowanych Spartakiad oraz Turniejów Tenisa Stołowego. Podopieczni WTZ biorą również udział w zajęciach na basenie w Mikołajkach.

Gdy jest ładna pogoda wyruszamy na długie spacery dzięki, którym uczymy się pokonywać bariery architektoniczne, oraz poprawiamy swoją wydolność krążeniowo-oddechową poprzez różne gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »